سال نو مبارک باد!

عید نوروز این عید باستانی و تحویل سال جدید (۱۳۹۵هـ.ش= سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل)  را خدمت همه اعضای محترم انجمن نجوم اردبیل و علاقه مندان به نجوم تبریک عرض می نماییم. برای همه شما عزیزان سالی سرشار از صحت و سلامتی و شادکامی و موفقیت و سربلندی را آرزومندیم.

انجمن در سال گذشته برنامه های متعددی برای اعضا تدارک دیده بود و سعی نموده بود تا با ترکیبی جدید از کادر مدیریت و شورای مرکزی بتواند کیفیت برنامه ها را افزایش داده و رضایت اعضای محترم را بدست آورد. امسال برنامه های ویژه ای را برای علاقه مندان به دنیای ستاره شناسی داریم. اگر شما هم از علاقه مندان به دنیای شگفت انگیز آسمان پرستاره شب هستید به ما بپیوندید تا زیبایی های خلفت را با همدگیر کاوش نماییم.

برنامه های انجمن در اردیبهشت ماه ۱۳۹۵:

وعده دیدار ما در نمایشگاه نجوم به مناسبت هفته جهانی نجوم از ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ در محل نمایشگاه های بین المللی اردبیل واقع در شورابیل از ساعت ۱۶ الی ۲۰

ویژه برنامه گذر سیاره عطارد از مقابل خورشید:

روز ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵- محل نمایشگاه های بین المللی اردبیل واقع در شورابیل-از ساعت ۱۶ الی ۲۰ (همراه با ویژه برنامه و جشن ویژه شهرداری اردبیل در این روز برای عموم)

با سپاس – از طرف شورای مرکزی انجمن نجوم اردبیل

pic36_www.jahaniha.com_1

بایگانی شمسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حضور اعضای انجمن نجوم اردبیل در کنفرانس بین المللی موزه‌ها در دانشگاه محقق اردبیلی

دکتر سالار عباسوند و صداقت به نمایندگی از انجمن نجوم آسمان سبلان اردبیل در اولین کنفرانس بین‌المللی موزه‌ها که در پنجم اردیبهشت ۱۴۰۳ در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار گردید
ادامه مطلب

دانش آموزان مدرسه راهیان صادق اردبیل به همراه دبیران از دفتر انجمن نجوم اردبیل (آسمان سبلان) بازدید کردند

این برنامه با سخنرانی مختصر در مورد معرفی انجمن نجوم اردبیل، تاریخچه و فعالیتهای ان آغاز شد. در ادامه برنامه آقای سالار عباسوند و آقای علی اردیبهشتی به سوالات نجومی دانش آموزان پاسخ دادند. در انتهای برنامه با استفاده از فیلتر متصل به تلسکوپ، رصد لکه های خورشیدی انجام شد.
ادامه مطلب

اولین جلسه دورهمی نجومی در تاریخ ۳۰ فروردین ماه سال ۱۴۰۳ روز پنجشنبه در دفتر انجمن نجوم اردبیل برگزار گردید

دراین دورهمی به بررسی موضوعات مختلف و آزاد در رابطه با مسائل نجومی همانند فواصل نوری و نجومی، نحوه اندازه گیری فواصل کیهانی پرداخته شد و نیز موضوعات مختلفی درباره خورشید و ماه مورد بررسی قرار گرفت.
ادامه مطلب