جشنواره نقش محوری زنان در احیا و حفظ میراث فرهنگی و معنوی

download (1)اولین جشنواره نقش محوری زنان در احیا و حفظ میراث فرهنگی توسط اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل و مدیریت امور بانوان استانداری و با مشارکت اداره کل ورزش و جوانان اردبیل و انجمن ستاره شناسان کیهان بیکران در شهر کلور منطقه شاهرود خلخال استان اردبیل در تاریخ ششم شهریور ماه ۱۳۹۳ برگزار شد.

این مراسم که شامگاه پنجشنبه با برپایی آئین های مختلف فرهنگی، معنوی، سنتی و… برگزار شد، پذیرای بیش از ۱۵ هزار نفر از گروه های محلی، گردشگران و مهمانانی از سراسر کشور بود. هدف از برگزاری این جشنواره بیان توانمندی های بانوان جمهوری اسلامی ایران و حضور ایشان در عرصه های مختلف است. همچنین شناسایی بانوان توانمند و فراهم کردن زمینه حضور موثر آنان در عرصه میراث معنوی یکی دیگر از اهداف برگزاری این برنامه بود.

در این برنامه اداره کل ورزش و جوانان اردبیل با همکاری سازمان مردم نهاد ستاره شناسان کیهان بیکران غرفه ای را با عنوان غرفه دستاورد های علمی جوانان اردبیلی به معرض نمایش گذاشت که مورد توجه و استقبال حضار قرار گرفت. در این غرفه با نصب تعدادی از تصاویر اینفوگرافی شده نجومی و  علمی و همچنین ارایه بروشور هایی از دستاوردهای علمی در حوزه توانمندی سازی جوانان؛ ظرفیت ها و توانایی های بالقوه و بالفعل جوانان به ویژه بانوان جوان استان معرفی شد.در پایان بدینوسیله از آقای حامد جهانگیری برای هماهنگی اجرای این برنامه  تقدیر و تشکر می گردد.

تصاویر:

sabalansky (1) (Copy)

بایگانی شمسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حضور اعضای انجمن نجوم اردبیل در کنفرانس بین المللی موزه‌ها در دانشگاه محقق اردبیلی

دکتر سالار عباسوند و صداقت به نمایندگی از انجمن نجوم آسمان سبلان اردبیل در اولین کنفرانس بین‌المللی موزه‌ها که در پنجم اردیبهشت ۱۴۰۳ در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار گردید
ادامه مطلب

دانش آموزان مدرسه راهیان صادق اردبیل به همراه دبیران از دفتر انجمن نجوم اردبیل (آسمان سبلان) بازدید کردند

این برنامه با سخنرانی مختصر در مورد معرفی انجمن نجوم اردبیل، تاریخچه و فعالیتهای ان آغاز شد. در ادامه برنامه آقای سالار عباسوند و آقای علی اردیبهشتی به سوالات نجومی دانش آموزان پاسخ دادند. در انتهای برنامه با استفاده از فیلتر متصل به تلسکوپ، رصد لکه های خورشیدی انجام شد.
ادامه مطلب

اولین جلسه دورهمی نجومی در تاریخ ۳۰ فروردین ماه سال ۱۴۰۳ روز پنجشنبه در دفتر انجمن نجوم اردبیل برگزار گردید

دراین دورهمی به بررسی موضوعات مختلف و آزاد در رابطه با مسائل نجومی همانند فواصل نوری و نجومی، نحوه اندازه گیری فواصل کیهانی پرداخته شد و نیز موضوعات مختلفی درباره خورشید و ماه مورد بررسی قرار گرفت.
ادامه مطلب