برنامه اختتامیه سال جهانی نجوم در اردبیل

انجمن نجوم آسمان سبلان اردبیل به مناسبت پایان سال جهانی نجوم برنامه ای تحت عنوان اختتامیه سال جهانی نجوم را در اردبیل برگزار کرد ……

sabalansky.tk

لطفا برای مشاهده برنامه به ادامه مطلب مراجعه فرمایید:

sabalansky.tk

جهان از آن توست تا کاوشش کنید.

گزارش برنامه:

انجمن نجوم آسمان سبلان اردبیل به مناسبت پایان سال جهانی جهانی نجوم برنامه ای تحت عنوان اختتامیه سال جهانی نجوم را در اردبیل برگزار کرد.

ابتدا مراسم با آیاتی چند از کلام الله مجید و همراه با کلیپی از تصاویر نجومی از ساعت چهار بعد از ظهر ،آغاز شد پس از آن با مشاهده کلیپی در مورد سال جهانی نجوم آقای شجاعی مدیر اجرایی انجمن سخنانی در مورد نجوم ارائه کردند و پس از آن ریاست انجمن گزارش برنامه هایی که در سال جهانی نجوم در اردبیل برگزار شد را ارایه دادند و همچنین در مورد اهداف سال جهانی نجوم مطالبی را ارائه کردند. پس از آن آقای مهدی قاسمی اخبار های جدید نجومی  و جدید ترین وقایع نجومی ایران و اردبیل را به سمع و نظر حضار رساندند . پس از اینکه از جدید ترین وقایع آسمان اطلاع یافتیم یک بخش پرسش و پاسخ و پیشنهادات و انتقادات برگزار شد که با استقبال عموم مواجه گردید . در پایان مراسم با اهدای لوح تقدیر و نرم افزار آسمان پرستاره ۴ -که توسط تیم انفورماتیک انجمن طراحی شده بود- از کسانی که در اجرای برنامه بین المللی  شب های گالیله ای در اردبیل انجمن نجوم اردبیل را یاری کردند تقدیر و تشکر گردید. بدین ترتیب سال جهانی نجوم با تمام برنامه های جذاب و شیرینش در چنین روزی ۱۵ بهمن ماه در اردبیل به پایان رسید.  امید داریم این سال پیش مقدمه ای باشد برای رشد هرچه بیشتر نجوم در تمام جهان.

سازمان ملی جوانان اردبیل و دوستان عزیز در کلبه جوانان اردبیل ما را در اجرای هرچه بهتر این برنامه یاری نمودند.

در زیر تصاویر این برنامه را مشاهده می کنید:

 

سخنرانی اقای شجاعی پیرامون مسایل نجومی

بایگانی شمسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حضور اعضای انجمن نجوم اردبیل در کنفرانس بین المللی موزه‌ها در دانشگاه محقق اردبیلی

دکتر سالار عباسوند و صداقت به نمایندگی از انجمن نجوم آسمان سبلان اردبیل در اولین کنفرانس بین‌المللی موزه‌ها که در پنجم اردیبهشت ۱۴۰۳ در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار گردید
ادامه مطلب

دانش آموزان مدرسه راهیان صادق اردبیل به همراه دبیران از دفتر انجمن نجوم اردبیل (آسمان سبلان) بازدید کردند

این برنامه با سخنرانی مختصر در مورد معرفی انجمن نجوم اردبیل، تاریخچه و فعالیتهای ان آغاز شد. در ادامه برنامه آقای سالار عباسوند و آقای علی اردیبهشتی به سوالات نجومی دانش آموزان پاسخ دادند. در انتهای برنامه با استفاده از فیلتر متصل به تلسکوپ، رصد لکه های خورشیدی انجام شد.
ادامه مطلب

اولین جلسه دورهمی نجومی در تاریخ ۳۰ فروردین ماه سال ۱۴۰۳ روز پنجشنبه در دفتر انجمن نجوم اردبیل برگزار گردید

دراین دورهمی به بررسی موضوعات مختلف و آزاد در رابطه با مسائل نجومی همانند فواصل نوری و نجومی، نحوه اندازه گیری فواصل کیهانی پرداخته شد و نیز موضوعات مختلفی درباره خورشید و ماه مورد بررسی قرار گرفت.
ادامه مطلب