گزارش هجدهمین باشگاه نجوم اردبیل

 Picture8مقارن با  دهمین سالروز تاسیس انجمن نجوم کیهان بیکران(آسمان سبلان) , باشگاه نجوم اردبیل , همجدهمین گردهمایی خود را در حالیکه با استقبال کم نظیر برخوردار بود در ۲۶ ام تیر ۱۳۹۳ (شهرالرمضان) در سالن کنفرانس ورزشگاه حسین رضازاده , در ساعت ۱۷ آغاز نمود.

هجدهمین گردهمایی نجوم اردبیل با هدف معرفی فعالیت ها و دستاوردهای  ده ساله این انجمن و نیز معرفی کارگروه های موجود و جذب هرچه بهتر و بیشتر اعضای انجمن ستاره شناسان کیهان بیکران جهت فعالیت تخصصی در کارگروه های انجمن برگزار شد.

برگزاری این سری از برنامه های باشگاه نجوم اردبیل از سری برنامه های ماهانه آن در حالی شروع شد که از اساتید مجرب نیز در این برنامه حضور داشتند و پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و سرود ملی و خوش آمدگویی و خیر مقدم مجری برنامه , سرپرست کارگروه اخترشناسی و کیهان شناسی جناب آقای سالار عباسوند ,کارشناس فیزیک از دانشگاه محقق به توضیح این کارگروه پرداخته و با بیان اهداف این کارگروه و علاوه بر بیان لذت درک مفاهیم آفرینش خروجی های علمی کارگروه  بصورت مقاله های علمی برشمردند ,  همچنین پس از ایشان دبیر اسبق انجمن به توضیح کارگروه ساخت ابزار و ثبت اختراع آن در انجمن نجوم کیهان بیکران با عنوان تلسکوپ سه منظوره ، موتورهای جت لیزری و  سیستم های راداری شهابی و رادیو تلسکوپ و… خبر داد و اعضای حاضر برای پیوستن به فعالیت های عملی این گروه دعوت نمودند در ادامه برنامه سرپرست کارگروه عکاسی و تاریخ علم آقای نادر جمشیدی در صحبت های جداگانه به بیان زیبایی های دانش و استفاده از این کارگروه( کارگروه عکاسی) در نجوم- آسمان شب و طبیعت خبر دادند همچنین با طلب همکاری  از اعضای انجمن نجوم خواستار گسترش کارگروه تاریخ علم و به تبع گشترش محدوده مقاله های تاریخ علم در باشگاه های نجوم شدند.

سخنرانی سرپرست کارگروه هوافضا و منظومه شمسی , آقای رضا احدی نیز از دیگر بخش های ۱۸ امین باشگاه نجوم اردبیل بود که با بیان اینکه دانش هوافضا در دنیای امروز نقش و جایگاه مهمی در پیشرفت زندگی بشریت دارد, اعضای انجمن را در فعالیت های علمی این کارگروه و به نمایش درآوردن توانایی های افراد در تولید مقاله در این حیطه خبر داد و به توضیح اهداف و ساختار های کارگروه ها پرداخت.

سپس,مسئول کارگروه رصدی انجمن آقای رضا شجاع از اهداف رصد در ارتباط با درک زیبایی های خلقت و آسمان شب و در ارتباط بودن رصد با سایر کارگروه ها همچون اخترفیزیک و تاریخ خبر داده و در پی توضیحی  به مرتبط بودن کارگروه ها پرداختند و شرکت در اردوهای رصدی هر ماهه را که بصورت یک یا دو نوبت برگزار می شود به علاقمندان توصیه نمودند.

در ادامه آقای یکی از اعضا هم در قسمت پایانی سخنرانی ها به دستاوردهای۱۰ ساله انجمن پرداختند و کسب رتبه برتر را در دومین جشنواره تشکل های برتر کشور را از افتخارات انجمن برشمردند, همچنین سیر رشد انجمن از بدو تأسیس را خاطر نشان نمودند و اعضای انجمن را دعوت به فعالیت در کارگروه های معرفی شده و مشارکت در تیم اجرایی باشگاه دعوت نمودند

در انتهای برنامه اخبار و وقایع نجومی ماه توسط آقای سالار عباسوند ارائه شد همچنین به معرفی۲کتاب از طرف ایشان پرداخته شد.آشنایی با  نجوم و فلسفه علم به ترتیب از انتشارات دانشگاه شیراز( هادی هادی پور) و انتشارات سروش(نیکلاس کابالدی) از این جمله هستند. مسابقه نجومی نیز در حسن ختام برنامه به منظور افزایش سطح اطلاعات نجومی برگزار گردید که به قید قرعه توسط جناب آقای عظیم عبداللهی به برگزیدگان, اهداء گردید.

جای دارد از اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل به پاس همکاری و مشارکت در اجرای این برنامه کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم.

——————————————–

«برندگان قرعه کشی باشگاه هجدهم»

◄ تکمیل فرم نظرسنجی:  سرکار خانم سودا قلندری

——————————————

تصاویر برنامه:

18th aca sabalansky (5)

18th aca sabalansky (3)

 18th aca sabalansky (1)

بایگانی شمسی

5 نظر درباره “گزارش هجدهمین باشگاه نجوم اردبیل

  1. پس جواب نظر سنجی رو چرا علامت سوال گذاشتید؟ من چند بار نگاه کردم همیشه دیر میزنید خواهشا مورد توجه قرار دهید.

  2. نتیجه نظر سنجی : پس از انکه تمامی فرم های نظرسنجی کاملا مطالعه و مورد برسی قرار گرفتند بهترین انها بعنوان برنده تکمیل فرم نظرسنجی اعلام خواهد شد. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *