گزارش بیست و نهمین باشگاه نجوم اردبیل شهریور۹۵

گزارش بیست و نهمین گردهمایی نجوم اردبیل در روز پنجشنبه ۱۸ شهریور ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۷تا ۱۹ در محل سالن کنفرانس‌های استادیوم ۶۰۰۰ نفری رضازاده اردبیل با حضور جمعی از علاقه مندان برگزار شد.

در این باشگاه آقای علی آقا دده زاده مقاله خود را با عنوان رادیو تلسکوپ ها ارایه کردند آقای عبدالرحیمی‌نیز به ارایه آخرین اخبار و تازه‌های نجوم پرداختند آقای عبداللهی در مورد تاریخ علم پرداختند سپس با اجرای مسابقه نجومی‌و پذیرایی مختصری از حضار پذیرایی بعمل آمده و از پاسخ دهنده‌های صحیح به قید قرعه با اهدای جوایزی تقدیر شد. در اثنای برنامه از کلیپ‌های نجوم استفاده شد. پایان بخش برنامه بحث آزاد ۴۰ دقیقه ای نجومی با عنوان سیاه چاله ها بود که توسط آقای سالار عباسوند راهبری شد.

با سپاس – حامد جهانگیری (دبیر برگزاری باشگاه نجوم اردبیل)

تصاویر برنامه:

%d8%a8%d8%a7%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d9%86%d8%ac%d9%88%d9%85-29

بایگانی شمسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حضور اعضای انجمن نجوم اردبیل در کنفرانس بین المللی موزه‌ها در دانشگاه محقق اردبیلی

دکتر سالار عباسوند و صداقت به نمایندگی از انجمن نجوم آسمان سبلان اردبیل در اولین کنفرانس بین‌المللی موزه‌ها که در پنجم اردیبهشت ۱۴۰۳ در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار گردید
ادامه مطلب

دانش آموزان مدرسه راهیان صادق اردبیل به همراه دبیران از دفتر انجمن نجوم اردبیل (آسمان سبلان) بازدید کردند

این برنامه با سخنرانی مختصر در مورد معرفی انجمن نجوم اردبیل، تاریخچه و فعالیتهای ان آغاز شد. در ادامه برنامه آقای سالار عباسوند و آقای علی اردیبهشتی به سوالات نجومی دانش آموزان پاسخ دادند. در انتهای برنامه با استفاده از فیلتر متصل به تلسکوپ، رصد لکه های خورشیدی انجام شد.
ادامه مطلب

اولین جلسه دورهمی نجومی در تاریخ ۳۰ فروردین ماه سال ۱۴۰۳ روز پنجشنبه در دفتر انجمن نجوم اردبیل برگزار گردید

دراین دورهمی به بررسی موضوعات مختلف و آزاد در رابطه با مسائل نجومی همانند فواصل نوری و نجومی، نحوه اندازه گیری فواصل کیهانی پرداخته شد و نیز موضوعات مختلفی درباره خورشید و ماه مورد بررسی قرار گرفت.
ادامه مطلب