گزارش هفتمین کارگاه و نمایشگاه بین المللی جهان در شب

هفتمین کارگاه عکاسی نجومی پروژه بین المللی جهان در شب عصر روز گذشته در زنجان بکار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی twan  ، هفتمین کارگاه عکاسی نجومی پروژه بین المللی جهان در شب، عصر روز گذشته، چهارم اسفندماه،  با اعلام اسامی برگزیدگان بخش جشنواره عکس، عصر روز گذشته در زنجان پایان یافت.
در این دوره ۱۴۰ عکاس نجومی حرفه ای و آماتور در کارگاه های پیشرفته و مبتدی، ۱۶ ساعت دوره عکاسی از آسمان شب و پردازش تصویر را گذراندند.
بابک امین تفرشی، اسداله قمری نژاد، طاها قوچکانلو، امیرحسین ابوالفتح و امیر رضا کامکار، جف دای و استفان گیزارد ، مدرسین دوره های آموزشی هفتمین کارگاه عکاسی نجومی پروژه بین المللی جهان در شب بودند.
همچنین طاها تبیانی، دبیر جشنواره عکس توآن گفت: جشنواره امسال در دو بخش Deep sky  و Night sky  و بخش ویژه میراث فرهنگی و آسمان شب برگزار شد .
او ادامه داد: در بخش Deep sky  هیئت داوران عکس حمید ناصری را بعنوان عکس برگزیده انتخاب کرد و آثار امیر احتشامی و خسرو جعفری زاده را شایسته تقدیر دانست.
عکاس نجومی زنجانی در خصوص بخش Night sky  اظهار کرد: در بخش Night sky  نیز، عکس های پریسا باجلان، امید غیاث الدین و عباس احمدیان برگزیده شد و  هیئت داوران آثار صابر کریمی ، رحیم حیدر نیا و سعید محمد زاده را شایسته تقدیر دانست.  گفتنی است هفتمین کارگاه عکاسی نجومی پروژه بین المللی جهان در شب دوم تا چهارم اسفندماه در کانون سهروردی زنجان برگزار گردید. و تعداد ۴ نفر از اعضای انجمن نجوم اردبیل در این برنامه حضور داشتند.

لطفاً در ادامه به تصاویر برگزیده این کارگاه توجه نمایید:

عکس سخنرانان و داوران کارگاه و جشنواره عکاسی توآن ۱۳۹۶

شرکت کنندگان در کارگاه و جشنواره TWAN 1396

 

[کار گروه تخصصی  عکاسی نجومی انجمن نجوم اردبیل]

 

بایگانی شمسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حضور اعضای انجمن نجوم اردبیل در کنفرانس بین المللی موزه‌ها در دانشگاه محقق اردبیلی

دکتر سالار عباسوند و صداقت به نمایندگی از انجمن نجوم آسمان سبلان اردبیل در اولین کنفرانس بین‌المللی موزه‌ها که در پنجم اردیبهشت ۱۴۰۳ در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار گردید
ادامه مطلب

دانش آموزان مدرسه راهیان صادق اردبیل به همراه دبیران از دفتر انجمن نجوم اردبیل (آسمان سبلان) بازدید کردند

این برنامه با سخنرانی مختصر در مورد معرفی انجمن نجوم اردبیل، تاریخچه و فعالیتهای ان آغاز شد. در ادامه برنامه آقای سالار عباسوند و آقای علی اردیبهشتی به سوالات نجومی دانش آموزان پاسخ دادند. در انتهای برنامه با استفاده از فیلتر متصل به تلسکوپ، رصد لکه های خورشیدی انجام شد.
ادامه مطلب

اولین جلسه دورهمی نجومی در تاریخ ۳۰ فروردین ماه سال ۱۴۰۳ روز پنجشنبه در دفتر انجمن نجوم اردبیل برگزار گردید

دراین دورهمی به بررسی موضوعات مختلف و آزاد در رابطه با مسائل نجومی همانند فواصل نوری و نجومی، نحوه اندازه گیری فواصل کیهانی پرداخته شد و نیز موضوعات مختلفی درباره خورشید و ماه مورد بررسی قرار گرفت.
ادامه مطلب