گزارش اردوی رصدی سد سقزچی جمعه۲۰ بهمن

IMG_7976 (Copy) پس از ۵ ماه یک رصد آن هم پس از امتحانات ترم اول سال ۹۱ بسیار می چسبد، در ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۱ روز جمعه بر آن شدیم تا به سمت روستای سقزچی حرکت نماییم. پس از طی مسافتی به مقصد رسیدیم ، در ابتدا کارگاهی تحت عنوان شهاب سنگ ها و روش های پیدا کردن……

پس از ۵ ماه یک رصد آن هم پس از امتحانات ترم اول سال ۹۱ برای منجمان آماتور اردبیل حکم یک داروی شفا بخش را دارد، در ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۱ روز جمعه بر آن شدیم تا به سمت روستای سقزچی حرکت نماییم. پس از طی مسافتی به مقصد رسیدیم ، در ابتدا کارگاهی تحت عنوان شهاب سنگ ها و روش های پیدا کردن آنها توسط آقای شجاعی به مدت نیم ساعت برگزار گردید سپس در جنگل فندقلو به گردش پرداختیم و پس از ۲ ساعت کوه نوردی و جنگل نوردی سرانجام به کمپ رصدی برگشته  و آماده رصد شدیم ، سپس کارگاه دیگری تحت عنوان آشایی با آسمان برای حاضران توسط مهندس شجاع برگزار گردید. پس از آن نوبت به صرف شام رسید ، سپس کارگاه سوم توسط علی عصایی و تحت عنوان عکاسی نجومی برای حاضران برگزار شد که جالب توجه بود سپس آقای آقادده زاده به طرح پرسش و پاسخ هایی در زمینه نجوم پرداختند و پس آن تا پاسی از شب به رصد پرداختیم . هوای صاف و نسبتا گرم در این فصل از سال در اردبیل نعمت بزرگی برای منجمان محسوب می شود پس سعی کردیم از لحظه به لحظه این برنامه حداکثر استفاده را برده باشیم.

با سپاس از علی عصایی برای عکاسی این برنامه :

1

IMG_7938 (Copy)

IMG_7976 (Copy)

IMG_7980 (Copy)

IMG_8077 (Copy)

با سپاس از علی عصایی برای عکاسی این برنامه

بایگانی شمسی

6 نظر درباره “گزارش اردوی رصدی سد سقزچی جمعه۲۰ بهمن

  1. علی جان عکس ها خیلی عالی شده ولی جای یه چیز خالی اگه گفتی چی؟

    عکس از جنب و جوش رصدگران !

    راستی عکس رد ستاره ها با عکس اولیه خیلی شاهکاره

    البته تناسب رنگ هاش رو باید بیشتر کار کنی روش!

    سعید☻☺

  2. راجع به تناسب رنگش باید اینو بهتون بگم که من این عکسو روی خیلی از نمایشگرها نیگاه کردم تو هرکدوم یه جور دیده میشه !!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *