آسمان شب برگزیده جشنواره جام جم شد.

166946برنامه تلویزیونی «آسمان شب، طبیعت فراموش شده» با اجرا و کارگردانی سیاوش صفاریان پور و تهیه کنندگی فواد صفاریان پور، برنامه علمی برگزیده سومین جشنواره جام جم شد. …

سالن همایش های صداوسیما، ۲۵ دی ۱۳۹۲، میزبان هنرمندان و برنامه سازان رادیو و تلویزیون بود. در این مراسم، فواد صفاریان پور، تندیس سرو زرین جشنواره را به سبب تهیه کنندگی برنامه آسمان شب دریافت کرد. همچنین سیاوش صفاریان پور، به عنوان مجری برگزیده برنامه های علمی شناخته شد.

برادران صفاریان پور، بیش از یک دهه است که به برنامه سازی با رویکرد ویژه به برنامه سازی علمی می پردازند. طراحی، اجرا و تهیه کنندگی برنامه های «آسمان شب، طبیعت فراموش شده»، «فرجه»، «کندو» و «دایره» از جمله این برنامه هاست که عموما از آنتن شبکه چهارم و آموزش سیما، پخش شده اند. در میان این برنامه ها، برنامه آسمان شب، مختص به نجوم و فضا، تبدیل به یکی از پرمخاطب ترین برنامه های شبکه چهارم سیما از بدو تاسیس شده است و طولانی ترین برنامه علمی تلویزیون ایران نیز لقب گرفته است.
cd0859d14304425f9943fe20b0cd157e

سیاوش صفاریان پور، برگزیده بهترین اجرای برنامه های علمی تلویزیون ایران شد. عکس از برنا قاسمی، ایسنا
سیاوش صفاریان پور، علاوه بر کار تلویزیونی به فعالیت های ترویجی نیز می پردازد. او از اعضای هسته اصلی پروژه صلح ستارگان است که به عنوان میراث زنده سال جهانی نجوم شناخته می شود.گفت و گوهای چالشی صفاریان پور با دانشمندان، فعالان و پیشروان نجوم و فضا در سالهای اخیر در ماهنامه نجوم به چاپ رسیده است. گفت وگوی اختصاصی با گروه همکاران ایرانی کاشفان ذره هیگز، سرپرست سازمان فضایی ایران، بهرام مبشر، کارولین پورکو و انوشه انصاری از جمله این گفت و گوهاست.
4d3a299a6b594255b9708c142638477c

فواد صفاریان و سیاوش صفاریان در حال دریافت تندیس سرو زرین سومین جشنواره جام جم. عکس از مسعود ساکی، خبرگزاری مهر
منبع : وبسایت مجله نجوم www.nojum.ir
بایگانی شمسی

یک فکر در مورد “آسمان شب برگزیده جشنواره جام جم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *