کنگره نصل فضا SGC 2013

93948033dsimage001کنگره نسل فضا (SGC) گردهمایی سالیانۀ انجمن مشورتی نسل فضا است که با فاصله کمی، پیش از کنگره بین المللی فضانوردی برگزار می­شود. شرکت کنندگان در این کنگره، دانشجویان و متخصصان جوان برگزیده­ای هستند که به موضوعات فضایی علاقه دارند و از میان درخواست کنندگان شرکت در این کنگره در شبکۀ بین الملی نسل فضا انتخاب شده اند. توسط این کنگره، SGAC قصد دارد تا صدای نسل بعدی رهبران فضایی را در مورد موضوعات مهم و کلیدی مطرح در زمینه توسعۀ فضا به جهانیان برساند. SGC توسط دفتر سازمان ملل متحددر امور مربوط به فضا تائید شده است.

93948033image001

دوازدهمین کنگره نسل فضا با همکاری دانشگاه بیهانگ چین از ۱۹ تا ۲۱ سپتامبر (۲۸ تا ۳۰ شهریور) در پکن برگزار خواهد شد.

تنها ۱۳۰ نفر برای شرکت در این کنگره می­توانند شرکت کنند بنابراین باانگیزه­ترین افراد انتخاب می­شوند.

یکی از اجزای اصلی کنگره نسل فضا، جلسات کارگروه­ها است. هر شرکت کننده برای شرکت در یکی از کارگروه­ها انتخاب می­شود و گروه­ها درباره یکی از پنج موضوع زیر به بحث و تبادل نظر می­پردازند: صنعت، آژانس، جامعه، اکتشاف و پایش زمین.

متخصصان هر موضوع، به این کارگروه­ها می­پیوندند تا با علم و تجربه­شان به اعضای گروه­ها کمک کنند و به نتیجه­ای ثمربخش برسند. نتایج اولیه هر کارگروه برای سایر شرکت کنندگان ارائه می­شود و نتایج نهایی به صورت گزارش نوشته شده و در کنگره بین المللی فضانوردی، کمیتۀ استفادۀ صلح آمیز از فضای سازمان ملل متحد و سایر کنفرانس­های سراسر جهان در همان سال جاری ارائه می­شود.

منتخبان برای دریافت کمک هزینه شرکت در این کنگره، می­توانند با شرکت در مسابقات مقاله نویسی و بورسیه­ها اقدام کنند. اطلاعات بیشتر را می­توانید از قسمت “Opportunities” بیابید. توصیه می­شود افراد به دنبال سایر منابع از جمله دانشگاه­ها و مراکز کار خود باشند.

از دانشجویان و متخصصان جوان ایرانی نیز دعوت می­شود تا ۴ مرداد ماه (۲۶ جولای) برای شرکت در این کنگره اقدام کنند. در ابتدا می­توانید فرم شرکت در کنگره را در اینجا پر کنید. در صورت انتخاب، نامۀ پذیرش برایتان ارسال خواهد شد. کلیه اطلاعات موردنیاز را میتوانید در اینجا و قسمت“For Participants” بیابید. سال گذشته، سه نفر از ایران در این کنگره شرکت کردند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با صفورا تنباکویی (نماینده ایران در انجمن مشورتی نسل فضا) و بهنوش مسکوب (هماهنگ کنندۀ برنامه­های خاورمیانه انجمن و عضو کمیته اجرایی کنگره نسل فضا) از طریق ایمیل­های زیر ارتباط برقرار نمایید.

yasiastro@spacegeneration.org

behnoosh.meskoob@spacegeneration.org

بایگانی شمسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *